تبلیغات
وارث - واكنش آیت الله رضازاده در خصوص اهانت به نوه امام در مراسم سالگرد امام خمینی (س)

واكنش آیت الله رضازاده در خصوص اهانت به نوه امام در مراسم سالگرد امام خمینی (س)

شنبه 6 شهریور 1389 08:13 ق.ظ

نویسنده : وارث
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

آیت الله رضازاده در آخرین جلسه درس خارج خود مطالب مهمی را در خصوص رفع اختلافات سیاسی در کشور مطرح نمودند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل ازسایت بصیرت ، آیت الله رضازاده در بخشی از سخنان خود در آخرین جلسه درس خارج اصول خود ، با اشاره به اختلافات بوجود آمده در کشور تاکید کردند : نباید به صرف اختلاف سلیقه بین سران کشور آنها را ضد انقلاب معرفی کرد ولی باید بدانیم که در همه این اختلافات و مشکلات ، حرف مقام معظم رهبری فصل الخطاب است .

ایشان در سخنان خود از اهانت به نوه امام در مراسم سالگرد امام خمینی (س) انتقاد کردند و افزودند :
بسیار بجا می بود که در حوزه عکس العملی نشان داده می شد زیرا با توجه بر اینکه هنوز مدتی از رحلت امام نگذشته است در میان جمعیت میلیونی و خبرنگاران خارجی ، به نوه امام اهانت شد در حالی که کار درستی نبود .
آیت الله رضازاده با اشاره به تفقد مقام معظم رهبری از نوه امام افزودند : از تفقد مقام معظم رهبری و بوسیدن پیشانی نوه امام ، فهمیده می شود که ایشان هم از این عمل رضایت نداشتند که به نوه امام ، کسی که هم سید و هم روحانی است اهانت بشود . البته کاری نداریم که خود ایشان (نوه امام) مقصر بودند یا نبودند .
این استاد برجسته حوزه خطاب به روحانیون فرمودند : ما باید در هر جایی ، پدرانه با مردم برخورد بکنیم . هنر یک روحانی به این است که افراد غیر مومن را به گرد مومنین بکشاند نه اینکه افراد مومن را طرد کند .
وی  در ادامه افزود : نباید با برخورد بدمان انقلابی ها را طرد کرده و جذب ضد انقلاب کنیم . ما باید نسبت به همه برخوردمان یکی باشد و سعی کنیم ضد انقلاب را جذب کنیم که اگر بتوانیم یک ضد انقلاب را انقلابی کنیم خدمت بزرگی به دین و این مملکت کرده ایم .
آیت الله رضازاده در ادامه شرایط فعلی را از جهاتی مانند شرایط اول انقلاب دانستند و افزودند : الان بعضی می گویند این آقایون و روحانیونی که در راس اند مخالف مقام معظم رهبری هستند و این واقعا تضعیف رهبری است .
ایشان افزودند : نباید درباره عده ای که از اول در انقلاب بودند بگوییم ضد انقلاب هستند .
این استاد برجسته حوزه ادامه دادند : اگر عده ای از روی لجبازی اشتباه کردند ولی ما نباید اینطور بگوییم بلکه باید بگوییم بین مسئولین کشور اختلاف سلیقه وجود دارد ولی فصل الخطاب حرف رهبری است .
آیت الله رضازاده با اشاره به وجود این شرایط در اوایل انقلاب ، افزودند : عده ای هم در آن موقع می گفتند علما ضد انقلاب هستند و فقط مرحوم امام انقلابی هستند در حالی که عظمت مرحوم امام به این است که از بین همه علما ایشان جلودار بودند نه اینکه بگوییم بقیه ضد انقلاب بودند .
ایشان با انتقاد از برخی افراد افراطی ، با بیان اینکه گاهی ما با نیتِ دفاع ، تضعیف می کنیم ، اظهار داشتند : در همین مشهد ، اینقدر به آیت الله میلانی بد گفتند که بعدها از این کارها و گفته های خودشان خجالت زده شدند . لذا می بینیم بخاطر همین بدگویی ها ، در همین شهر مشهد یک خیابان را به نام ایشان نمی کنند . در حالی که در آن زمان ، هیچ کسی در مشهد مثل آقای میلانی پشتیبان مرحوم امام نبود ولی ایشان شناخته نشدند .
آیت الله رضازاده در پایان سخنان خود تاکید کردند : ما باید در این شرایط حساس که عده ای از مردم به نظام و سران مملکت بدبین شدند ، به وظیفه خودمان در راستای تقویت وحدت میان مردم عمل بکنیم و سعی کنیم این نفاق تبدیل به وحدت بشود .
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -