تبلیغات
وارث - موضع گیری آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی نسبت به حادثه ناگوار در مراسم حرم حضرت امام‌ (ره)

موضع گیری آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی نسبت به حادثه ناگوار در مراسم حرم حضرت امام‌ (ره)

شنبه 6 شهریور 1389 08:11 ق.ظ

نویسنده : وارث
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
اقدام غیراخلاقی درحرم امام خوراک رادیوهای بیگانه شده است

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی اظهار کرد: در مراسم حرم حضرت امام‌ (ره) یک کار غیراخلاقی واقع شد که خوراک رادیوهای بیگاه شده، روزنامه‌ها، سایت‌ها در مقابل هم صف کشیده‌اند و هیزم روی آتش می‌ریزند، همه باید از پرونده سازی علیه همدیگر پرهیز کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران  به نقل از مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید امروز در آخرین درس خارج فقه خود در سال تحصیلی 89-88 در مسجد اعظم قم گفت:

متاسفانه امروز پرونده‌سازی علیه همدیگر زیاد شده است، عاملان این کار دورترین افراد به خداوند و نزدیکترین فرد به کفر هستند.
وی، حفظ آبروی مسلمان را مهمتر از جان او دانست و افزود: فاش کردن پرونده‌های مخفی علیه همدیگر خلاف دستورات اسلام است؛ زیرا اسلام حرمت و احترام آبروی مسلمان را از خون او مهمتر بر می‌شمارد.
این مرجع تقلید ادامه داد: در اسلام تهمت، غیبت و سخن‌چینی به شدت نهی شده است، چون از این طریق آبروی افراد از بین می‌رود.
وی اظهار کرد: در مراسم حرم امام‌(ره) یک کار غیراخلاقی واقع شد، به طوری که بعد از آن روزنامه‌ها و سایت‌ها در مقابل هم صف کشیده‌اند و اختلاف افکنی می‌کنند؛ در حالی‌که آمریکا قطعنامه تحریم تنظیم و صادر می‌کند و از طرفی رژیم صهیونیستی نیز تهدید می‌کند، گر چه این تهدید‌ها واهی است.
مکارم شیرازی ادامه داد: باید جبهه واحدی از علاقمندان به نظام و رهبری تشکیل دهیم و اگر مشکلی پیش آمد، عقلا جمع شوند و با تدبیر مشکل را برطرف کنند.
وی با ابراز تاسف از برخی توهین‌های زشت در جراید، گفت: برخی در جراید حرف‌های رکیک و توهین‌های زشت به یکدیگر می‌کنند که در شأن اسلام نیست.
این استاد درس خارج فقه حوزه ادامه داد: واقعا عاقلانه است زمانی‌که علیه ما قطعنامه صادر می‌شود ما بنشینیم و اختلاف افکنی کنیم!
وی خاطرنشان کرد: اقدام غیراخلاقی در مراسم حرم حضرت امام‌(س) خوراک رادیو‌های بیگانه شده، آنان هر لحظه اقدام به تحریک می‌کنند؛ بنابراین باید کاری کنیم که دشمن ناکام بماند.


 


 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -