تبلیغات
وارث - بیانیه در محکومیت هتک حرمت امام خمینی(س) و یادگار ایشان

بیانیه در محکومیت هتک حرمت امام خمینی(س) و یادگار ایشان

شنبه 6 شهریور 1389 08:21 ق.ظ

نویسنده : وارث
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
مجمع روحانیون مبارز: اتفاق رخ داده لکه ننگی است که اگر با آن برخورد نشود باید در آینده شاهد ضربه‌هایی سنگین‌تر به نظام و ایران باشیم

شب گذشته و در پی تشکیل جلسه شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی، این تشکل سیاسی- مذهبی اصلاح‌طلب بیانیه‌ای در محکومیت هتک حرمت امام خمینی(س) و یادگار ایشان صادر کرد.
متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی
اینجانب در پیش گروههایی و اشخاصی گناهانی نابخشودنی دارم و احتمال قوی می دهم که پس از من برای انتقامجویی از من به بعض نزدیکان و دوستانم تهمتها که من آنها را ناروا می دانم بزنند و به آتشی که باید مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احیاناً به صورت دفاع از من انتقام مرا از آنها بگیرند... «بخشی از نامه حضرت امام درباره یادگار امام – صحیفه امام ج 17 ص 90»
آنچه در سالروز رحلت حضرت امام(س) و در حرم آن عزیز و هنگامی که جماعت انبوه مؤمنان برای تجدید عهد با امام و نیز ادای احترام به او و با حضور مسؤولان عالیرتبه نظام و انبوه خبرنگاران داخلی و خارجی و میهمانان مراسم رخ داد لکه ننگی است که اگر مسؤولان نظام درصدد برخورد قاطع و خشکاندن ریشه آن برنیایند باید در آینده منتظر ضربه هایی سهمگین تر به نظام و انقلاب و ایران باشیم.
هر چند که برخورد خشن، اهانت آمیز، خلاف ادب اسلامی، قانون و شرع نسبت به مراسم و شخصیت های حقیقی و حقوقی به خصوص آنان که نسبتی استوار با امام و راه او دارند، تازگی ندارد و مجهز بودن آنان به تجهیزاتی که فقط می تواند در اختیار نیروها و نهادهای رسمی باشد و برخورداری آنان از امنیت کامل از سوی دستگاهای قضایی، امنیتی و انتظامی حکایت از سازماندهی شدن این جریان دارد ولی واقعه روز جمعه از این جهت زشت تر از همیشه است که در سالروز رحلت آن بزرگوار و با اهانت به یادگار ارجمندش صورت می گیرد که در حقیقت اهانت مستقیم به شخص امام است.
شخصیت حقیقی حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید حسن خمینی به لحاظ علمی، اخلاقی، سیاسی و فکری دارای چنان اعتبار و اهمیت است که می بایست بعنوان سرمایه ارزنده امروز و فردای حوزه های علمی و انقلاب و ایران مورد احترام و تجلیل باشد ولی آن روز آنجا بعنوان نواده مورد علاقه امام و میراث دار خط و راه او و صاحب اصلی عزا حضور داشت و بلوا کنندگان هتاک، اهانت های آشکاری که علی رؤس الاشهاد و نسبت به شخصیت ها و همه چیز و همه کس کردند با عمل ناشایست خود مستقیماً امام را مورد اهانت قرار دادند. امری که به هیچ وجه قابل هضم و پذیرش برای طرفداران امام و هیچ فرد منصفی که به سرنوشت انقلاب و کشور می اندیشد نیست.
آنچه آن روز به جهان مخابره شد چهره نظام ما را مشوه نشان داد و بیشترین و بهترین دستاویز را به کسانی که با امام و راه او و با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی سر سازگاری ندارند داد تا سم پاشی کنند.
چگونه است کسانی تنها به خاطر یک مصاحبه یا نامه ای به بازداشتگاه ها گسیل می شوند و کیفرهای سنگین برای آنان مقرر می شود ولی امروز در برابر این جنایت آشکار عکس العمل سریع از سوی دستگاه های مسؤول نمی بینیم. انتظار داریم که قوه قضاییه با احساس مسؤولیت به ریشه یابی این فاجعه و برخورد ریشه ای با آن بپردازد.
مجمع روحانیون مبارز ضمن عرض تسلیت به پیشگاه حضرت بقیة الله اعظم و مردم شریف ایران و بیت بزرگوار حضرت امام از حضور چشم گیر مردم در مراسم سپاسگزاری می کند و همچنین از واکنش سوگمندانه و مسؤولانه شخصیت های بزرگ علمی، سیاسی، حوزوی و دانشگاهی و احزاب و گروه ها و اقشار مختلف مردم در برابر این اهانت نابخشودنی تشکر نموده و همچون میلیون ها عاشق دلسوخته امام و متأثر از این فاجعه دردناک از مراجع بزرگوار تقلید، علما و مدرسان بزرگوار و حوزه های علمیه در سراسر کشور انتظار دارد در برابر این اهانت بی سابقه به ساحت مقدس حضرت امام و بیت رفیع آن حضرت و در حقیقت اهانت به انقلاب اسلامی واکنش شایسته نشان دهند.
انما اشکوا بثی و حزنی الی الله
و علیه توکلت و الیه انیب
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -